Website Logo Website Logo

LECZENIE BIOLOGICZNE

GRZEGORZ DOROSZEWSKI
Lekarz, Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Osocze bogatopłytkowe TROPOCELLS™

Osocze bogatopłytkowe (ang. platelet rich plasma, PRP) daje możliwości regeneracji tkanek w wielu dziedzinach medycyny również leczeniu chorób stawów, ścięgien i więzadeł.  
PRP jest autologicznym, stężonym preparatem płytek krwi i powiązanych z nimi czynnikami wzrostu w niewielkiej objętości osocza. PRP uzyskuje się poprzez pobranie małej próbki krwi od pacjenta, a następnie odizolowanie leukocytów i płytek krwi od erytrocytów przy pomocy wirowania. Otrzymane w ten sposób PRP o wysokim stężeniu stosowane jest bezpośrednio w wybranej okolicy w celu przyspieszenia procesu gojenia tkanek.

Na czym polega czynność płytek krwi?

Płytki krwi odgrywają ważną rolę w naturalnej reakcji gojenia się organizmu. Wewnątrz płytek obecne są ziarnistości alfa, które zawierają czynniki krzepnięcia i wzrostu, uwalniane w przebiegu procesu gojenia. Wskutek aktywacji płytki krwi agregują, a następnie uwalniają czynniki wzrostu, które pobudzają reakcje kaskady gojenia.

 

Autorzy doniesień naukowych stwierdzili obecność następujących czynników wzrostu w PRP:

 • Płytkowy czynnik wzrostu (PDGF)
 • Transformujący czynnik wzrostu β1 (TGF-β1)
 • Naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu (VEGF)
 • Czynnik wzrostu fibroblastów (FGF)
 • Czynnik wzrostu naskórka (EGF)
 • Insulinopodobny czynnik wzrostu-1 (IGF-1)

 

Technologia zestawu TropoCells™ zapewnia:

 • wydajność – wykonuje się tylko JEDNO WIROWANIE
 • wydajne pobieranie koncentratu płytek dzięki opatentowanemu tłokowi filtrującemu TropoCells™
 • opcjonalne odfiltrowanie różnych rodzajów białych krwinek z koncentratu płytek dzięki tłokowi filtrującemu TropoCells™
 • duże możliwości i elastyczność – łatwość dostosowania do wielu różnych zastosowań i użytkowników
 •  uzyskanie koncentratu o wysokim stężeniu płytek zawierającego czynniki wzrostu

 

Udowodnione wyniki

System Tropocells został zbadany w celu oceny ilościowej uzyskiwanych płytek krwi, dostępności czynników wzrostu oraz scharakteryzowania płytek in vitro (agregacji płytek, selektyny p, stresu hipotonicznego) natychmiast oraz 4 godziny po przygotowaniu.

 

Uwaga dla pacjentów przygotowujących się do podania PRP:

 1. w dniu podania oraz  dzień wcześniej należy wypić co najmniej 2 litry wody mineralnej (w każdym z tych dni)
 2. przed podaniem można spożywać posiłki normalnie, nie należy być na czczo.

 

Źródło: youtube.com Autor: Estar Medical

MONOVISC™

MONOVISC™ to jałowy, nie alergizujący roztwór hialuronianu sodu, lekko-usieciowany za pomocą opatentowanego chemicznego czynnika sieciującego. Zawiera nisko-usieciowany hialuronian sodu (NaHA) rozpuszczony w soli fizjologicznej, buforowanej fosforanem o stężeniu fizjologicznym, osmolowym. Wykonany z ultra czystego, wytwarzanego w wyniku fermentacji bakteryjnej, hialuronianu sodu o dużej masie cząsteczkowej.

Zastrzyk z usieciowanego hialuronianu sodu to pojedyncza iniekcja usieciowanego hialuronianu sodu, zaprojektowana aby zwalczać objawy choroby zwyrodnieniowej stawów.

Działanie MONOVISC™  polega na nawilżeniu i wsparciu mechanicznym.

Wymagana ilość MONOVISC™  jest wstrzykiwana przez sterylną, jednorazową igłę do iniekcji podskórnych o odpowiednim rozmiarze do wybranej przestrzeni stawowej.

Działania niepożądane

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek ciała.

MONOVISC™ jest każdorazowo dokładnie badany, aby określić czy każda seria produktu jest zgodna z wymaganiami jakościowymi.

Po iniekcji dostawowej preparatu zawierającego hialuronian sodu obserwowano sporadyczne przypadki krótkotrwałej opuchlizny i dyskomfortu z powodu bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego. Ogólne zagrożenia związane z zabiegiem wstrzykiwania substancji do stawów mogą obejmować zakażenia i krwawienie.

Opakowanie

MONOVISC™ jest jałowym wiskoelastycznym preparatem dostarczanym w jednorazowych szklanych strzykawkach o pojemności 4.0 ml. Każda strzykawka zawiera rozpuszczony w soli fizjologicznej, buforowanej fosforanem, lekko-usieciowany hialuronian sodu.

CINGAL®

Cingal® 4 ml to innowacyjne połączenie długotrwale działającego usieciowanego kwasu hialuronowego z powszechnie znanym sterydem.

Heksacetonid triamcynolonu (steryd) w iniekcji jest stosowany od ponad 45 lat ze względu na silne działanie przeciwzapalne, szybką redukcję bólu i wcześniejszy powrót do aktywności ruchowej. Choć sterydy przynoszą szybką ulgę w bólu, efekt jest zazwyczaj krótkotrwały.

Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnie występująca molekuła znajdującym się w całym organizmie, będąca głównym komponentem zdrowego stawu i prawidłowo funkcjonującej tkanki. Wiskosuplementy HA są używane od ponad 25 lat w redukcji bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową stawów (ang. OA) jednocześnie poprawiając lepko-sprężyste właściwości płynu stawowego oraz ochraniając powierzchnię chrząstki stawowej. Choć iniekcje HA przynoszą długotrwałą ulgę w bólu, pacjent najczęściej odczuwa maksymalny efekt dopiero po 8 tygodniach od iniekcji.

Cingal® dzięki połączeniu najlepszego z szybko działających sterydów z długotrwale działającym wiskosuplementem przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę w bólu.

Preparat Cingal® wskazany jest do zastosowania jako lepko-sprężysty dodatek lub materiał zastępczy dla mazi stawowej w ludzkich stawach. Cingal® nadaje się do szybkiego i długotrwałego łagodzenia objawów dysfunkcji stawowych u ludzi, w tym choroby zwyrodnieniowej stawów. Działanie preparatu Cingal® to długotrwałe złagodzenie objawów dzięki właściwościom smarującym oraz mechaniczne wsparcie uzupełnione tymczasowym złagodzeniem stanu zapalnego dzięki działaniu heksacetonidu triamcynolonu.

Zawartość

Produkt zawiera 22 mg/ml usieciowanego kwasu hialuronowego o dużej masie cząsteczkowej, wytworzonego drogą fermentacji bakteryjnej oraz 4,5 mg/ml heksacetonidu triamcynolonu.

Sposób dostarczania

Cingal® to sterylny preparat w dawce 4 ml dostarczany w szklanej jednorazowej strzykawce o poj. 5 ml.

Moje wizyty u doktora Doroszewskiego to konsultacje ortopedyczne przed endoprotezą stawu biodrowego i wstrzyknięcie HA do stawu biodrowego pod kontrolą USG. Wszystko odbyło się sprawnie, terminowo, uzyskałem odpowiedzi na wszystkie moje pytania, wstrzyknięcie w torebkę stawową – perfekcyjne, szczerze polecam tego lekarza.
Andrzej
ZADZWOŃ I UMÓW WIZYTĘ!
w Puławach
kliknij aby wybrać numer
Moje wizyty u doktora Doroszewskiego to konsultacje ortopedyczne przed endoprotezą stawu biodrowego i wstrzyknięcie HA do stawu biodrowego pod kontrolą USG. Wszystko odbyło się sprawnie, terminowo, uzyskałem odpowiedzi na wszystkie moje pytania, wstrzyknięcie w torebkę stawową – perfekcyjne, szczerze polecam tego lekarza.
Andrzej
Ta strona używa ciasteczek
Polityka prywatności
Google Maps
Na naszej stronie są wyswietlane mapy Google
Google Fonts
Na naszej stronie wykorzystujemy czcionki Google
YouTube
Na naszej stronie są osadzone filmy z YouTube
Save Settgins
Privacy Policy